Agencja NuOrder z interaktywnym filmem dla IOM

Agencja interaktywna NuOrder przygotowała trzy filmy poruszające tematy zmuszania do prostytucji, żebractwa oraz pracy niewolniczej.

Prostytucja, żebractwo, praca niewolnicza – oto trzy zagadnienia, które zostały poruszone w filmach przygotowanych przez agencję interaktywną NuOrder dla Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji (IOM).


Dzięki stworzonym filmom chcemy zwiększyć świadomość obywateli  poprzez konfrontację ich z sytuacjami, które noszą znamiona handlu ludźmi. Podjęte przez nas działania mają zbudować system rozpoznawania przesłanek, które świadczą o popełnieniu tego przestępstwa – mówi przedstawiciel Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji (IOM).

NuOrder wraz z Woodpecker były odpowiedzialne za pełne przygotowanie produkcji: począwszy od opracowania scenariuszy, poprzez projekt interakcji i ścieżek narracji, aż do produkcji wideo oraz postprodukcji. Zajęto się także projektem oraz budową interface’u aplikacji.

Funkcję scenarzysty oraz reżysera pełnił Rafał Wójcik. Podczas prac nas scenariuszem pomocą służył mu Michał Szcześniak – autor filmu dokumentalnego „Punkt wyjścia”, który znalazł się na tzw. short liście nominowanych do Oscara w 2016 roku.

Zdjęcia do filmu wykonał Andrzej Szulkowski, który jako operator uczestniczył w produkcji „Wesela” Wojciecha Smarzowskiego. Podczas realizacji projektu, korzystano m.in. z techniki point of view, z racji na jego interaktywny charakter.

 

 

„Powinniśmy uświadomić sobie, że sceny odgrywane przez aktorów, nie zostały jedynie wymyślone na potrzeby filmu, lecz za każdą z nich kryją się ludzkie tragedie. Podobne historie dzieją się każdego dnia w naszym otoczeniu, jednak my często jesteśmy na nie obojętni, odwracamy głowę, usprawiedliwiając się natłokiem własnych spraw.” – Waldemar Obłoza.

'Mężczyzna marzeń' akcja agencji interaktywej NuOrder dla NIVEA

Kampania agencji NuOrder "Mężczyzna Marzeń" realizowana dla marki NIVEA wygenerowała 900 tysięcy unikalnych użytkowników, z czego 420 tysięcy trafiło na serwis z polecenia, dzięki zaimplementowanym mechanizmom WoMM.

Więcej >

Agencja NuOrder - kompleksowa obsługa social media Haribo

Agencja interaktywna NuOrder opracowała strategię marketingową popularnej marki żelków, odpowiada za jej profile na Facebooku i Instagramie, współpracuje z Influencerami oraz realizuje kampanię mediową.

Więcej >

Agencja interaktywna NuOrder dla marki Dotykacka - kampania zintegrowana i spot TV

NuOrder zrealizowała kampanię launchującą dla czeskiego dostawcy systemów kasowych online Dotykačka. Agencja interaktywna była odpowiedzialna za strategię brandu, kreację spotów radiowych i telewizyjnych oraz planowanie kampanii TV.

Więcej >